CZ EN DE  
img

Praha v srdci Evropy

Zde vám předkládáme několik praktických rad pro příjemný a bezpečný výlet do Prahy, podrobnější informace o Praze se můžete dočíst v dalších podsekcích vpravo.

1) I protřelé a otužilé turisty Praha záhy udolala. Tvrdá dlažba, horší vzduch, mnoho vjemů a dobré pivo udělá své. Proto je dobré dbát na dobrou obuv.

2) Vyplatí se naplánovat si trasu a podle toho zakoupit časové jízdenky městské hromadné dopravy (MHD). Pražskou MHD je mnohem vhodnější chápat jako součást pražského dobrodružství, než jako něco, co by nám mělo stoprocentně sloužit. Nemluvíte-li česky o pomoc se obracejte spíše na mladé lidi, pro které je již jazyková bariéra zbořena.

3) Velmi užitečnou pomůckou je plán Prahy.

4) Obzvlášť známé památky-Hradčany, Karlův most, Židovské město stojí za to navštívit raději ve všední den a pokud možno brzy dopoledne.Jen tak se lze vyhnout návalu.

5) A dobrá rada závěrem. Bohužel se mnoho nezměnilo od roku 1399, kdy italský humanista Uberto Decebria o Praze napsal “Jsou zde zloději nadmíru mistrní, kteří,nejste-li pozorní, boty vám i z nohou vezmou.“ Nechceme vás zbytečně strašit, ale opatrnost, které je třeba v každém velkém městě ,je opravdu zapotřebí. V restauracích, v obchodech při zkoušení obuvi či oděvů, v MHD, na ulici, vždy mějte svá zavazadla pod kontrolou. Zvláštní pozornost věnujte pražské taxi službě.